CUSTOM-BUILT GUITAR & BASS CABINETS

RETRO reproboxy od muzikantů pro muzikanty

Ručně vyrábené, pro kytaru, basu a třeba i klávesy, s láskou, fortelem a špetkou nostalgie.

Oficiálně fungujeme od roku 2020, ale první pokusy o stavbu boxů pro vlastní potřebu sahají do začátku tisíciletí. Tehdy ovšem z podřadných materiálů a levných reproduktorů a bez potřebných znalostí a zkušeností. Od té doby se, kromě nadšení pro věc, hodně věcí změnilo.

Máme rádi zvuk a vzhled britských aparátů 70-tých let, jako byly HIWATT, SOUND CITY, SELMER, WEM, SIMMS WATTS, MATAMP apod. S touto inspirací tvoříme vlastní reproboxy WHITEROOK. Hledáme a zkoušíme reproduktory různých značek, které vyhovují naší představě zvuku, nejsme konzervativní. Chceme dělat reproboxy tak, aby šly co nejvíc "za aparátem" a přenášely jeho charakter. Sami jsme aktivní hráči a jsme vždy prvními testery vyrobených beden.

Samozřejmostí je spolupráce s hudebníkem, přizpůsobíme se požadavkům, můžeme použit jiné rozměry, materiály a reproduktory i upravit design, je to jen věcí dohody.

Náš cíl je nabídnout zvukovou i designovou alternativu k produktům velkých firem typu Marshall, Fender, Orange apod. Naše výroba je zakázková a výhradně ruční. To znamená, že každý vyrobený kus je originál. Dá se tedy říct, že jsme Boutique.

Věříme, že když box projde od nářezu překližky až po zapojení reproduktoru stejnýma rukama, dodá mu to tu správnou porci "MOJO", kterou každý muzikant hledá. V době CNC velkovýroby jdeme tak trochu proti proudu, ale prostě cítíme, že je to tak správně. Odtud i náš název WHITE ROOK, tedy BÍLÝ HAVRAN.


HISTORICKÉ OKÉNKO: Úplně první vyrobený kus, basový box 2x12 inspirovaný SWR. Rok výroby 2005.

První vyrobený box - 2005