CUSTOM-BUILT GUITAR & BASS CABINETS

"Vše co jste kdy chtěli vědět o stavbě našich reproboxů ..."

CENY aneb "Každej se zeptá"

Výroba je výhradně zakázková, nemáme hotové boxy skladem tedy ani ceník. Oslovte nás, zdarma zpracujeme přesnou kalkulaci, ve které budou zahrnuty všechny požadované parametry. Cenu boxů ovlivňuje typ a velikost boxu, konstrukční materiál, volba reproduktoru, potahový materiál, typ a počet konektorů a ostatní hardware.

MATERIÁL

Obvykle reproboxy stavíme z březové překližky o síle 18mm, v kvalitě truhlářský multiplex (třída S/BB). Standardní potah je Black Basket Weave tolex, průzvučná tkanina Salt & Pepper, bílé lemování. Boxy děláme zavřené a osazované zezadu. Reproduktory vybíráme s muzikantem podle jeho vkusu. Naše osobní preference jsou citlivá repra se silným motorem, která zaručí potřebnou dynamiku hry a věrnější přenos zvuku aparátu. Po dohodě můžeme použít i jiné materiály a konstrukci, zeptejte se nás, přizpůsobíme se Vám.

NAŠE SPECIALITY

• Stavíme tvz. dělené boxy #SplitCabs. Rozdělíme tradiční box (2 reproduktory) napůl (dva boxy s 1 reproduktorem) designově jako levou a pravou polovinu jednoho boxu. Malé boxy se snadno stěhují a ukládají, navíc mohou být stavěny vedle sebe nebo na sebe. Zároveň chceme aby takové boxy i dobře vypadaly (ukázky najdete v GALERII).

• Vyrábíme si vlastní zapuštěná madla. Výhodou je, že na povrchu boxu nic nevyčnívá, nepřekáží. Kromě toho tak zužitkujeme odpad z výroby a ušetříme Vám peníze za nákup dalšího hardware.

• Pokud to velikost boxu a aparátu dovolí, umíme na horní stranu zabudovat kruhový stojánek na nápoj (průměr 80mm).

• Tam kde je potřeba dosáhnout pevnosti a věrnosti zvuku reproduktoru, používáme zadní desku reproboxu z materiálu MFP o síle 22mm. MFP [multifunctional panel] je dřevovláknitá deska, hutnější a tužší než překližka, méně vibruje a nedeformuje se. Výrobci boxů používali nebo i dnes používají na zadní desku některých typů dřevotřísku [chipboard / particle board], která má ale mnoho nevýhod - je těžká, ve vlhkém prostředí bobtná, mechanicky degraduje, hůře se opracovává. Moderní materiál MFP tyto nectnosti řeší.

MOJO

A naše kouzlo největší? Během výroby si (a tím pádem i boxům) pouštíme muziku hudebního stylu, pro který je box určen. Tak je zaručeno, že bude "bedna" dobře vyladěná :D

WHITEROOK - materiály